Vyhledávání


Kontakt

Hostinec KD Troubsko
Školní 12
Troubsko / Brno - venkov
664 41
Provouovatel: RestiBox s.r.o. Brno, Bosonožské nám.54
odpovědná osoba: Dočekal Miloslav

+420 702 090 898 - hostinec, rezervace


E-mail: kalcedo@seznam.cz

koncert JESSE BALLARD (USA) & JOE KUČERA (GER) & JAN HRUBÝ (CZ)

17.03.2018 15:01

Zveme Vás na 
mimořádný koncert k sedmdesátinám české houslové legendy 
Jana Hrubého!

Jan Hrubý je český rockový houslista kterého není třeba blíže představovat. U nás v Troubsku vystoupil loni na podzim spolu s Michalem Prokopem a Lubošem Andrštem při užasném koncertu skupiny TRIO. A letos se k nám vrací oslavit neuvěřitelných 70! :-) 

JESSE BALLARD (USA) & JOE KUČERA (GER) & JAN HRUBÝ (CZ)

Jesse Ballard, americký skladatel, zpěvák a kytarista, narozený v San Francisku, působící často v Evropě. Z Londýna přesídlil ke konci 70. let do Německa, kde je aktivní hlavně na berlínské hudební scéně. Se svojí kapelou Paradise Island Band natočil v Německu dvě úspěšná alba. (Již tehdy byl v jeho skupině současný spoluhráč Joe Kučera.) V té době byl celkem hodně úspěšný a populární na německé scéně, předskakoval na koncertech Van Morrisonovi či Joe Cockerovi. Od té doby natočil Ballard několik dalších alb, z nichž zatím to poslední s názvem "Cut It All Loose" vyšlo v prosinci 2014 na labelu BCB records. Ballardův osobitý projev kdosi výstižně charakterizoval jako originální směs hudby Van Morrisona s přídavkem jazz, blues a folku, s esencí kalifornského slunce...

Joe Kučera, saxofonista a flétnista narozený v Praze. Začínal coby jazzový hudebník, s nástupem big beatu ho Michal Prokop přivedl do Framus Five. S nimi pořídil první gramofonové nahrávky, pak krátce působil v kapele Karla Černocha. Následně v roce 1969 emigroval do Rakouska a poté se přesunul do Německa, kde ho Hanuš Berka angažoval do slavného rockového muzikálu Hair. V letech 1973-75 působil v Londýne,kde se potkal s americkým kytaristou a zpěvákem Jesse Ballardem, s kterým v různých 
sestavách vystupuje dodnes. 
V minulosti spolupracoval také s lidmi jako Alexis Korner, Dick Heckstall-Smith či Czeslaw Niemen. Stále aktivní na německé (berlínské) hudební scéně, kde působí nejen jako muzikant, ale i organizátor - např. festivalu European Blues Train. V letošním roce vystoupil na několika festivalech coby host tria Prokop Andršt Hrubý.
Joe Kučeru každý nepřímo zná z filmu Takový prapor, pro který nahrál skvělou bluesovou muziku právě s Petrem Kalandrou, Martinem Kratochvílem a dalšími. Působil také ve skupině Marty Kubišové, s kterou natočil na pořátku 90. let album "Někdy si zpívám".. Pro svoji brilantní hru na saxofony a flétnu a schopnost improvizace je častou zván ke spolupráci s Martinem Kratochvílem při natáčení různé scénické hudby a hudby k jeho cestopisným filmům.

Předprodej vstupenek s místenkou k sezení zahájen v Hostinec Katolický dům Troubsko, Školní 12, Troubsko
a na obvyklých místech.
SOBOTA 17.3.2017 OD 20:00 - KONCERT
CENA V PŘEDPRODEJI: 220,- POUZE MÍSTA K SEZENÍ
Sál otevřen od 19:00
Hostinec v provozu od 11:00
Do sálu je možno vstupovat se zakoupeným občerstvením!
Rezervace na email: kalcedo@seznam.cz nebo zde do zpráv.